Kuidas talvehooajal immuunsustaset tõsta?

Talv on saabumas ning sellega seoses ka erinevad viirushaigused ja tõved. Ajurveda käsitluses on talv aga parim aeg oma immuunsus-süsteemi vastupanuvõime tõstmiseks.

Ajurveda käsitluses jaotatakse immuunsustasemed kolmeks:

  1. Pärilik (Sahaj) – sünnihetkel kaasaantav immuunsustase
  2. Hooajaline (Kalaj) – aastaaegade vaheldumisest, vanusest ja planeetide seisudest tingitud immuunsustaseme kõikumised
  3. Väljakujunenud (Yuktikrit) - tasakaalus ja püsiv immuunsus, mis saavutatakse Ajurveda elustiili ja toitumissoovituste järgimise tulemusena

Ajurveda keskendub eeskätt teise immuunsustaseme tugevdamisele, mis on mõjutatud aastaaegade vaheldumisest, vanusest ja planeetide seisust.

Ajurveda raviteadus peab talve immuunsussüsteemi turgutamisel ideaalseks hooajaks ning peamiseks põhjuseks siinkohal on see, et meie seedimine on külma ilmaga märksa tugevam ja aktiivsem. Paralleeli võib tuua meie koduste küttesüsteemidega - kui ilm läheb külmemaks, hakkab küttesüsteem kiiremini ja võimsamalt tööle; niisamuti toimib ka meie seedimine - kui ilm läheb külmemaks, hakkab seedimine aktiivsemalt tööle. Kuna seedesüsteem on aktiivsem, tunneme ka suuremat näljatunnet, sest toit seedub kiiremini ning varustab organismi energiaga kiiremini. On väga oluline, et me sööks talvisel ajal immuunsüsteemi toetavaid toite, mis turgutavad ka vaimu ning samal ajal puhkaks piisavalt, sest pime aeg kurnab meid rohkem.

Millised on siis toidud, mis immuunsüsteemi toetaks? Eeskätt on nendeks värsked ja kergesti seeditavad toiduained: värsked puu- ja juurviljad, täisteratooted ja naturaalne või. Vältida võiks raskesti seeduvaid toite nagu töödeldud- ja valmistoite, külmutatud ja eelpakendatud toite. Samuti aitavad meie kehal tasakaalu säilitada magusad, hapud ja soolased maitsed. Soojad, kodus valmistatud, kvaliteetsel ja puhtal (oliivi)õlil baseeruvad toidud on immuunsüsteemi turgutamiseks ideaalne valik. Püüdke vältida kibedaid ja terava maitsega toite, aga ka külmutatud toite ja jooke, mis seedimisele pärssivalt mõjuvad.

Immuunsuse arendamine ei kaitse mitte ainult uute haigestumiste eest, vaid tõstab organismi vastupanuvõimet tervikuna. Järgides Ajurveda toitumis- ja hooajapõhiseid elustiilisoovitusi on täiesti võimalik talvehooaeg haigestumata mööda saata, sest Ajurveda teraapia tegutseb pikkamööda, kuid efektiivselt ja väga kvaliteetselt.

Sundãri
Ilu läbi heaolu


Omega 3 ja vaarika näovesi

Omega 3 ja vaarika näovesi

29.00 € vaata

Neemipuu ja kookose juukseõli

Neemipuu ja kookose juukseõli

45.00 € vaata

Õrn meigieemalduspalsam

Õrn meigieemalduspalsam

25.00 € vaata

Hooldav õli kuivale nahale

Hooldav õli kuivale nahale

65.00 € vaata

Gotu Kola ja asuleeni niisutaja

Gotu Kola ja asuleeni niisutaja

89.00 € vaata

Neemipuu silmaümbruskreem

Neemipuu silmaümbruskreem

55.00 € vaata

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

59.00 € vaata

Kinkekaart naistele 50 euro väärtuses

Kinkekaart naistele 50 euro väärtuses

50.00 € vaata

Neemipuu ja Manuka dušigeel

Neemipuu ja Manuka dušigeel

21.00 € vaata


Kas soovid olla ESIMENE? Liitu meie uudiskirjaga ning kuuled esimesena parimatest pakkumistest ja põnevaimatest uudistest ilumaailmas.

Täname, peagi jõuab Sinuni Sundari uudiskiri!