Kuidas talvehooajal immuunsustaset turgutada?

Talv on saabumas ning sellega seoses ka erinevad viirushaigused ja tõved. Ajurveeda käsitluses on talv aga parim aeg oma immuunsus-süsteemi vastupanuvõime tõstmiseks.

Ajurveeda käsitluses jaotatakse immuunsustasemed kolmeks:

  • Pärilik (Sahaj) – sünnihetkel kaasaantav immuunsustase
  • Hooajaline (Kalaj) – aastaaegade vaheldumisest, vanusest ja planeetide seisudest tingitud immuunsustaseme kõikumised
  • Väljakujunenud (Yuktikrit) - tasakaalus ja püsiv immuunsus, mis saavutatakse Ajurveda elustiili ja toitumissoovituste järgimise tulemusena

Ajurveeda keskendub eeskätt teise immuunsustaseme tugevdamisele, mis on mõjutatud aastaaegade vaheldumisest, vanusest ja planeetide seisust.

Ajurveeda raviteadus peab talve immuunsussüsteemi turgutamisel ideaalseks hooajaks ning peamiseks põhjuseks siinkohal on see, et meie seedimine on külma ilmaga märksa tugevam ja aktiivsem. Paralleeli võib tuua meie koduste küttesüsteemidega - kui ilm läheb külmemaks, hakkab küttesüsteem kiiremini ja võimsamalt tööle; niisamuti toimib ka meie seedimine - kui ilm läheb külmemaks, hakkab seedimine aktiivsemalt tööle. Kuna seedesüsteem on aktiivsem, tunneme ka suuremat näljatunnet, sest toit seedub kiiremini ning varustab organismi energiaga kiiremini. On väga oluline, et me sööks talvisel ajal immuunsüsteemi toetavaid toite, mis turgutavad ka vaimu ning samal ajal puhkaks piisavalt, sest pime aeg kurnab meid rohkem.

Millised on siis toidud, mis immuunsüsteemi toetaks? Eeskätt on nendeks värsked ja kergesti seeditavad toiduained: värsked puu- ja juurviljad, täisteratooted ja naturaalne või. Vältida võiks raskesti seeduvaid toite nagu töödeldud- ja valmistoite, külmutatud ja eelpakendatud toite. Samuti aitavad kehal tasakaalu säilitada magusad, hapud ja soolased maitsed. Soojad, kodus valmistatud, kvaliteetsel ja puhtal (oliivi)õlil baseeruvad toidud on immuunsüsteemi turgutamiseks ideaalne valik. Püüdke vältida kibedaid ja terava maitsega toite, aga ka külmutatud toite ja jooke, mis seedimisele pärssivalt mõjuvad.

Immuunsuse arendamine ei kaitse mitte ainult uute haigestumiste eest, vaid tõstab organismi vastupanuvõimet tervikuna. Järgides Ajurveeda toitumis- ja hooajapõhiseid elustiilisoovitusi on täiesti võimalik talvehooaeg haigestumata mööda saata, sest Ajurveeda teraapia tegutseb pikkamööda, kuid efektiivselt ja väga kvaliteetselt.

Sundãri
Ilu läbi heaolu


Vermerohu puhastuskreem

Vermerohu puhastuskreem

39.00 € vaata

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

55.00 € vaata

Neemipuu naturaalne käteõli

Neemipuu naturaalne käteõli

14.00 € vaata

Neemipuu ja Triphala kehaõli

Neemipuu ja Triphala kehaõli

39.00 € vaata

Neemipuu silmaümbruskreem

Neemipuu silmaümbruskreem

55.00 € vaata

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

89.00 € vaata

Kummeliõli silmadele

Kummeliõli silmadele

49.00 € vaata

Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli

Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli

39.00 € vaata

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

59.00 € vaata


Kas soovid olla ESIMENE? Liitu meie uudiskirjaga ning kuuled esimesena parimatest pakkumistest ja põnevaimatest uudistest ilumaailmas.

Täname, peagi jõuab Sinuni Sundari uudiskiri!