Õlid vs kreemid - kumb on parem?

Viimasel ajal vallutavad õlid hooga ilumaailma ning võtavad üle kreemide seniseid positsioone. Valides oma nahatüübile sobiva õli, võib see Su nahale mõjuda silmnähtavalt ja tuntavalt. Mis on siis õlide eeliseks kreemide ees?

Nooruses on meie nahk särav, jumekas ja heas toonuses ning naharakke hoiavad koos lipiidid ehk erinevad rasvhapped. Vananedes väheneb meie organismis lipiidide tootmisvõime, mis tähendab, et nahk hakkab kaotama oma sära ja elastsust. Meie ülesanne on puudujäävad rasvhapped nahale tagasi anda ning seda saamegi teha erinevate õlide ja kreemidega. Seda väidet toetavad paljud vananema naha põhised uuringud kinnitades, et õlidel on oluliselt suurem mõju naha seisukorrale kui kreemidel.

Õlide suurimaks eeliseks kreemide ees on see, et toimeained on kontsentreeritud kujul ehk neid pole lahjendatud ning on täiesti loogiline, et kontsentreeritud toode annab alati parema ja kiirema efekti. Teine suur eelis õlide puhul on see, et see imendub kiiresti epidermise pealmistesse kihtidesse ja tõstab koheselt lipiidide kaitsefunktsioone, mistõttu mõju naha tervislikule seisundile on kohene. Näiteks niisutab rasvane, Omega-3 rikas õli või seerum nagu näiteks Sundãri Omega 3+ ja vetika päevaseerum nahka sügavuti, toidab ja parandab nahatooni ning –elastsust. Õlid sobivad kasutamiseks ka problemaatilisel ning loomulikult ka rasusel nahal.

Reet Härmat, kosmeetik: „Reeglina kasutame me naha niisutamiseks kreeme, mis sisaldavad väheses koguses kasulikke õlisid. Õlid on lipofiilsed, mis tähendab et need armastavad rasva (lahustuvad rasvades) ning suudavad seega meie naha- ja rasvkihi palju kergemini läbida kui kreemid. See on ka põhjus, miks õlid meie nahka oluliselt efektiivsemalt niisutavad ning toidavad.“

Siiski peab meeles pidama, et ainult õlidest naha niisutamiseks siiski ei piisa ning siinkohal tulevadki taas mängu kreemid. Kreemidel on lihtne eesmärk; niisutada ja kaitsta nahka. Kreem on segu veest, rasvaemulsioonidest ja toimeainetest, mis on võimelised nahka niisutama tänu oma kõrgele vee sisaldusele, mis jääb 60-80% piiresse. Kreem juhib niiskust nahka, samas kui õlid ja teised koostisained nagu glütseriin, takistavad vee aurustumist nahast. Selline niisutamine annab efekti, kus naharakud säilitavad endas niiskust, jätavad naha elastseks, terveks ja säravaks.

Kreemide puhul on oluline jälgida nende koostist, sest supermarketites müüdavad soodsa hinnaga kreemide koostis sisaldab toitvaid õlisid kas väga vähe või üldse mitte. Kreemidel on võrreldes õlidega ka kaks miinust: liigne vaha võib ummistada poore ning teiseks takistada kreemis sisalduvate õlide ja kasulike komponentide imendumist nahka. See on tõenäoliselt ka põhjus, miks kreemide mõju pikaajaliselt kasutades väheneb: nahale kogunev vahakiht ei lase ainetel nahka imenduda.

Kuidas valida endale sobivat näo-, käte- või kehaõli?

On palju faktoreid, millega parima näo-, käte- või kehaõli valikul arvestada. Kas teed õli oma kodustest vahenditest või on Sul välja kujunenud lemmiktootja, kelle õlisid kasutad; vaata hoolikalt üle nahahoolduseks sobivate õlide nimekiri pidades meeles järgmist:

  • Õlid, mida nahahoolduseks kasutad, peavad nahale toetavalt mõjuma. Näiteks, paljud tsitruseliste perekonnast pärit eeterlikud õlid lõhnavad väga hästi, kuid muudavad naha valgustundlikuks, fotosensitiivseks.
  • Nahal kasutatavad õlid peaks valima vastavalt nende raviomadustele. Mõned õlid, nagu näiteks porgandiseemneõli, on tuntud kui vananemisvastaste ja nahka taastavate mõjude poolest, samas kui neemipuuõli on tuntud nahka parandavana tänu oma antibakteriaalsetele omadustele. Sundãri tootekollektsioonides on lausa neemipuul baseeruv nahka parandav toodete sari (kliki siia), mis on väga tõhusalt aidanud ka suuremate nahaprobleemidega (nt. anke) kliente.
  • Õlidel on sageli aroomiteraapilised omadused. Mõned eeterlikud õlid nagu näiteks roos ja neroli lõhnavad sedavõrd hästi, et on tuntud ka kui tuju tõstvate ja meeli rahustavate õlidena.

Kreemid sobivad seega ideaalselt kasutamiseks nooremas eas, kuid kui avastate juba esimesi märke naha elastsuse vähenemisest ja niiskustaseme kadumisest, on mõistlik pöörduda toitvate õlide poole, mille kasulike ainete kontsentratsioon on maksimaalne ja toime kohene.

Ilu läbi heaolu.
Sundãri


T- tsooni matistav seerum

T- tsooni matistav seerum

49.00 € vaata

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

55.00 € vaata

Neemipuu naturaalne käteõli

Neemipuu naturaalne käteõli

17.00 € vaata

Sundãri lõhnaküünal AMRUS: Mango+Basiilik

Sundãri lõhnaküünal AMRUS: Mango+Basiilik

35.00 € vaata

Neemipuu ja veriapelsini kehaemulsioon

Neemipuu ja veriapelsini kehaemulsioon

39.00 € vaata

Sundãri lõhnaküünal Chameli

Sundãri lõhnaküünal Chameli

35.00 € vaata

Õrn puhastusgeel

Õrn puhastusgeel

39.00 € vaata

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

89.00 € vaata

Neemipuu öökreem

Neemipuu öökreem

65.00 € vaata

Kummeliõli silmadele

Kummeliõli silmadele

49.00 € vaata

Neemipuu ja datliseemne kehakoorija

Neemipuu ja datliseemne kehakoorija

55.00 € vaata

Neemipuu ja veriapelsini kehaemulsioon

Neemipuu ja veriapelsini kehaemulsioon

39.00 € vaata


Kas soovid olla ESIMENE? Liitu meie uudiskirjaga ning kuuled esimesena parimatest pakkumistest ja põnevaimatest uudistest ilumaailmas.

Täname, peagi jõuab Sinuni Sundari uudiskiri!