Pitta tasakaalustamine

Üldiselt on tasakaalus Pittadel stabiilne, tugev isu ning seksuaalsus, uni on keskmine. Liigse tule elemendi korral aga kipuvad Pittad liialdama ja sellest lähtuvalt tulevad ka probleemid. Pittade tasakaalus hoidmise võti on mõõdukus, seda oleks vaja elus jälgida.
Pitta tüübile kui tule elemendile mõjuvad rahustavalt sinine ja roheline värv.

Nagu juba öeldud, on Pitta tasakaalustamise võtmeks mõõdukus. Ärge end liiga tagant kihutage, sest kõigist kehatüüpidest on pitta’le antud kõige rohkem sisemist tarmu, pealehakkamist ja energiat. Pitta inimesed lausa ründavad elu ja neile isegi meeldib ennast proovile panna – mida raskem, seda parem. Aga see sisemine hoog võib neile vahel ka hukatuslikuks saada, sest pitta annab kergesti süttivat energiat. Kui te seda kuritarvitate, põletab see teid läbi. Meie maailma tööhullud on tavaliselt tasakaalust välja läinud pitta’d, eriti kui nende emotsionaalne alatoon on vihane ja ründav.

Kui Pitta tüüpi inimesed näevad endas teatavaid ohumärke – eelkõige emotsioonide meeldivuse ja söögiisu mõõdutunde kadumist, peavad nad teadlikult tagasi tõmbuma. Pitta’le on samuti tähtis loomupärane loodusearmastus. Kõik märgid ütlevad, et Pitta jaoks on hea selline elu, mis järgib kuldset keskteed.

Pitta’t tasakaalustavad:

 • mõõdukus
 • looduse ilu nautimine
 • puhkuse ja tegevuse tasakaal 
 • jahedus
 • tähelepanu pööramine puhkeajale
 • ergutusainete vähendamine

Pittat tasakaalustavad õlid:
Baasõli – päevalille, kookose ja ghee
Eeterlikud õlid – sandlipuu, lavendel, sidrun, ylang ylang, kummel, piparmünt, fenkol, roos, meliss, neroli

Kui ilmnevad Pitta tasakaalutuse tundemärgid, aitavad järgmised näpunäited tasakaalustada päevakava ja muuta see pitta dosha’le hulga meelepärasemaks:

 • Võtke endale aega ja tõmmake hinge – elu põhirütmis peavad vahelduma puhkus ja tegevus. Et pitta’del on nii suur teovõime, kipuvad nad ära unustama puhkeaega ja selle olulisust. Tööpäeva lõpus on vaja endale aega ja puhkust võimaldada! Sööge kiirustamata õhtust, tõmmake telefon kontaktist välja ja vältige kindlameelselt kiusatust tööd koju kaasa võtta. Meie kõigi rahusaareke on tegelikult meie sisimas olemas. Tasakaalust väljas Pitta’del kaob see sageli meelest.
 • Meditatsioon on väga kasulik vahend siserahu ja tasakaalu saavutamiseks. See tuletab ka meelde, et hoogsa tegevuse eelduseks on puhkus. Heade jooksjate saladus ei peitu sugugi mitte nende sammu pikkuses, vaid jõus, mida nad enne esimest jooksusammu endasse on kogunud. Kui pitta’d avastavad, et jõud ei tähenda agressiivsust, astuvad nad suure sammu edasi oma tõelise olemuse avastamise poole.
 • Üleliigse Pitta vastu toimib igasugune jahedus. Magamise ajal hoidke toas temperatuur alla 20 kraadi ja ärge olge ülearu kaua soojas vannis, niiske kuumus võib teha teid uimaseks või panna südame pööritama kui pitta on tasakaalust väljas. Ülekuumenenuna ärge jooge liiga palju külma vett, vaid asetage hoopis otsmikule ja kaela taha jahe kompress (Ajurveeda peab halvaks seedetuld kustutava jäise vee joomist.) Samuti on kasulikud mitte väga hapud, jahedad, magusad joogid (õunamahl, viinamarjamahl, gaseeritud soodavesi). Kuuma ilmaga või haiguse korral jooge kindlasti palju vedelikku; neis tingimustes kalduvad pitta’d higistama ja kaotavad rohkesti vett.
 • Sööge Pitta’t rahustavat toitu (loe pikemalt siit).
 • Vältige ergutusaineid, mis kõik lisavad pitta’t. Igasugune alkohol mõjub pitta’le nagu õli tullevalamine (isegi leivas sisalduvat pärmi ei peeta pitta tasakaalustamisel heaks). Seedetuld ei ole vaja ergutada tühjade alkoholikaloritega. Kohvis ja tees sisalduv kofeiin kütab teie energiat asjatult üles, samas kui seda tuleks hoopis taltsutada.
 • Traditsiooniliselt peab Ajurveeda lahtistavat ravi (virechana’t) liigse pitta vähendamise parimaks viisiks, sest soolestiku lühiajaline tühjendamine jahutab seedetuld. Üks kord nelja või kuue nädala tagant (aga mitte sagedamini) võib enne magamaminekut sisse võtta supilusikatäie kastoorõli. Tavaliselt ärkate siis öö jooksul kaks või kolm korda üles, et WC–s käia. Et vältida veetustumist, jooge peale iga käiku klaasitäis sooja vett. Järgmisel päeval on keha laisk ja lõtv, siis sööge väga vähe, jooge ainult mõni klaas puuviljamahla. Kui sööte tahket toitu, siis vältige kõike raskesti seeditavat, rasvast, külma ja õlist. Puhake rohkesti. Lahtisteid ärge tarvitage soolevaevuste ja verejooksu puhul või siis, kui olete varem põdenud seedetrakti haigusi.
 • Hoolitsege selle eest, et teie toit, vesi ja õhk oleksid täiesti puhtad, sest Pitta on igasuguse saastatuse suhtes eriti tundlik. Toidulisandid – isegi kui neid üldiselt peetakse kahjutuks – võivad ainevahetuse tasakaalust välja viia ja igasugune kõikumine, ka väga väike, takistab teil täiusliku tasakaalu saavutamist.
 • Vältige füüsilist ülepingutust ja ülekuumenemist. Pitta’sid kurnab kuumus kergesti. Nende kahvatu nahk ei talu liiga palju päikest ja annab tavaliselt ise märku, millal peab päikese käest varju minema. Ajurveeda soovitab suvel mitte kiirustada. Algul olge päikese käes kümme minutit, vähehaaval jõudke kuni poole tunnini ja kasutage kindlasti kaitsvat kreemi. Teil on parem väljas viibida hommikuti ja õhtupoolikul, mitte keskpäeval.
 • Viibige võimalikult palju väljas. Traditsiooniline Ajurveeda soovitab pitta-tüüpi inimestele jälgida päikeseloojangut, vaadata täiskuud ja jalutada järve või jõe ääres. Pitta dosha hindab seda kõike. Üldiselt leiavad pitta inimesed, et ilus ümbrus soodustab rahunemist, sest see köidab nende tähelepanu, lihtsalt verandal istumine seda aga ei tee. Vältige vägivallaga seotud raamatuid ja filme – vapustavad ja erutavad elamused halvendavad pitta seisundit tugevasti. Leidke iga päev aega meeltülendavaks, humoorikaks ja lõbustavaks tegevuseks – see aitab pitta teravust mahedamaks muuta ning juhib kõrvale kalduvusest liialt juurdlema hakata endale seatud eesmärkide üle. Pitta’d on niigi tõsised, teistest inimtüüpidest rohkem on neile tarvis ergutavat naeru. Mõneski mõttes on see looduse poolt leiutatud parim ravim liigse pitta vastu.

 


Lavendli niisutaja

Lavendli niisutaja

38.50 € vaata

Neemipuu ja eukalüpti jahutav peanaha õli

Neemipuu ja eukalüpti jahutav peanaha õli

45.00 € vaata

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

55.00 € vaata

Sundãri lõhnaküünal AMRUS: Mango+Basiilik

Sundãri lõhnaküünal AMRUS: Mango+Basiilik

29.00 € vaata

Sandlipuu puhastuskreem

Sandlipuu puhastuskreem

34.90 € vaata

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

89.00 € vaata

Gotu Kola ja Karrageeni dušigeel

Gotu Kola ja Karrageeni dušigeel

29.00 € vaata

Neemipuu öökreem

Neemipuu öökreem

65.00 € vaata

Kummeliõli silmadele

Kummeliõli silmadele

49.00 € vaata

Neemipuu ja datliseemne kehakoorija

Neemipuu ja datliseemne kehakoorija

49.00 € vaata

Omega 3 ja linaseemne kehakoorija

Omega 3 ja linaseemne kehakoorija

55.00 € vaata

Neemipuu ja veriapelsini kehaemulsioon

Neemipuu ja veriapelsini kehaemulsioon

39.00 € vaata


Kas soovid olla ESIMENE? Liitu meie uudiskirjaga ning kuuled esimesena parimatest pakkumistest ja põnevaimatest uudistest ilumaailmas.

Täname, peagi jõuab Sinuni Sundari uudiskiri!